social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

آخرین اخبار

شنبه1402/6/25

17:30:2

151

آیت‌الله حسینی بوشهری تاکید کرد؛

لزوم جلوگیری از ورود کالای‌های غیراستاندارد و بی‌کیفیت به کشور

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد بوشهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر جمعه در دیدار با سرپرست اداره كل استاندارد استان بوشهر اظهار داشت: اگر یک مجموعه به الزامات کار و وظایف اش واقف باشد می‌تواند گام‌های بلندی برای خدمت به مردم بردارد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: سازمان ملی استاندارد ایران می‌تواند باعث اعتلای کشور هم در نگاه داخلی و هم بین‌المللی شود و در معرفی کشور و توسعه اقتصادی نقش داشته باشد.
حسینی بوشهری ادامه داد: کالاهایی که تولید می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد و همچنین کالاهای صادراتی باید از کیفیت لازم برخوردار باشد.
نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: برخی در کشور قبل از این اینکه به کیفیت بپردازند به کمیت می‌پردازند و همین مسئله می‌تواند باعث آسیب فراوانی شود.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: کالای بی‌کیفیت باعث ایجاد بی‌اعتمادی مردم به استاندارد می‌شود و نیز تأکیدات رهبر معظم انقلاب درباره کالای داخلی به درستی اجرا نشود.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه سازمان ملی استاندارد ایران در نظام جمهوری اسلامی یک برند است، تصریح کرد: کالایی که از استاندارد لازم برخوردار نباشد در بخش صادرات و عرصه بین المللی کالای یکبار مصرف خواهد بود و در حفظ مشتری با شکست مواجه می‌شویم.
نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: سازمان ملی استاندارد ایران باید در کنار بررسی کیفیت کالاها، سعی کند فرایند واردات و صادرات طولانی نشود و تسهیلگری نماید.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر کالایی چندین ماه در گمرک ماند، سازمان ملی استاندارد ایران باید علت را به مردم اطلاع‌رسانی کند و تحت تأثیر فشارها و فضاسازی‌ها قرار نگیرد.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه در برخی کشورها از برند حلال سوءاستفاده می‌شود و این کار لوث شده است، بیان کرد: این کشورها با سوء استفاده از برند حلال سعی می‌کنند تا کالای تقلب وارد بازار شود و حقیقت را فدا می‌کنند تا منفعت به دست بیاورند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه نگاه مترقی شیعه می‌تواند باعث بالندگی سازمان ملی استاندارد شود، ادامه داد: استان بوشهر نقش مهمی در واردات و صادرات دارد و از همین جهت مجموعه استاندارد بوشهر کار سنگینی عهده دار هستند و نه افراط و نه تفریط در فعالیت‌هایشان صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: افراط به این معنا است که آنقدر سختگیرانه عمل شود که صادرات و واردات با مشکل مواجه شود و تفریط نیز یعنی اینکه از یاد خدا غافل شویم و کالای نامرغوب وارد بازار شود.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه باید دست این سازمان در داشتن نیروی انسانی متخصص و متعهد باز باشد، خاطر نشان کرد: این مجموعه بزرگ‌ترین خدمات به مردم را انجام می‌دهد و با جان و مال مردم ارتباط مستقیم دارد؛ لذا نباید اجازه دهد کالای بی کیفیت وارد بازار شود.
سرپرست اداره كل استاندارد استان بوشهر در اين ديدار با اشاره به نخستين بسته تحولي بهار خدمت در دولت مردمي؛ با محوريت رشد توليد كيفي، عنوان كرد: بسته تحولي در جهت توسعه استاندارد کالا و خدمات با رویکردی جهادی، اقتصادمحور، تسهیل‌گر، فرصت‌ ساز، مولد، دانش‌ بنیان، عملیاتی و کاربردی در سه فصل، تسهیل و تسریع در ارزیابی انطباق کالا و خدمات، استاندارد سازی نوین علم پایه و اعتبار بخشی و توسعه فناورانه و هوشمندسازی در ۴۶ بند، تهیه و تدوین شده است.
محسن مشتاقي گفت: تحقق عدالت و پيشرفت، مبارزه با فساد و برقراي عدالت سازماني و هم‌چنين اهتمام در به‌كار گيري تيم انقلابي و مسلط به دانسته‌هاي فني و اقتصادي و گسترش تحقيق و توسعه با جهاد علم و فناوري در حوزه استاندارد از برنامه‌هاي اين اداره كل مي باشد.
برای مشاهده بسته تحولی بهار خدمت در دولت مردمي  کلیک کنید